Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 16 wrzesień 2016 10:43

Sprzątanie Świata 2016

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 16 września br. na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego odbyła się akcja  „Sprzątanie Świata 2016”. Udział w niej wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Sprzątanie poprzedziła prezentacja multimedialna przeprowadzona przez pracownika Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych dotycząca walorów przyrodniczo - krajobrazowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

W tym roku dzieci wraz z nauczycielami sprzątały m.in. jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną z Murowa do Zagwiździa. W  wydarzeniu brało udział około 140 dzieci zaopatrzonych w rękawiczki i worki na śmieci.
Dziękujemy bardzo dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za zorganizowanie tej niezwykle cennej inicjatywy. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w jej przeprowadzeniu.
Dziękujemy również wszystkim dzieciom, które z ochotą i dużym zaangażowaniem sprzątały teren Stobrawskiego PK.

Czytany 1343 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2016 10:54

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by