Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 07 czerwiec 2016 06:49

Konferencja w Dobrzeniu Wielkim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 31 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się konferencja popularnonaukowa pn. "Różnorodność Przyrodnicza Opolszczyzny". Konferencja miała formę spotkania edukacyjnego realizowanego w ramach projektu "Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim". W konferencji wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z Dobrzenia Wielkiego, Czarnowąs, Kup, Chróścic, Zagwiździa oraz Pokoju.Przedstawione wykłady dotyczyły różnorodności świata przyrody naszego regionu. Uczniowie oraz zaproszeni goście wysłuchali wykładów na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych Stobrawskiego PK, świata owadów, orlika krzykliwego, roli, znaczenia i pochodzenia drzew oraz na temat rzadkich i ginących gatunków roślin z terenu naszego województwa.

Mamy nadzieję, że konferencja chociaż w części pokazała jakie bogactwo przyrodnicze znajduje się tak blisko nas,jak wiele ciekawych i rzadkich gatunków żyje na terenie województwa opolskiego i jak często mało jeszcze o nich wiemy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykładowcom oraz organizatorom i mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się na kolejnych tego typu inicjatywach, bo ciekawych tematów przyrodniczych na pewno nam nie braknie. 

 

Czytany 1566 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 czerwiec 2016 06:58

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by